Padání vlasů je téma moderní doby

Plešatost či snížení hustoty vlasů postihuje muže i ženy různého věku. Neexistuje přitom zcela spolehlivý způsob, jak předpovědět, kdy a zda se to stane právě vám, protože tyto problémy má na svědomí hned několik faktorů. Pokud k tomu ale dojde, může být pro některé lidi velmi psychicky náročné se s touto obtíží vyrovnat, zejména pak pro ženy, pro které je obecně méně častá a zároveň jsou na jejich vzhled a mladistvost kladeny vyšší nároky. Jak tedy tento fakt přijmout?

Nedokonalost je naší součástí

Každý z nás má nějakou menší či větší vadu na kráse. Křivé zuby, akné, vrásky anebo pár kil navíc – s některými problémy se něco dá dělat a s některými nikoli. Nenechte se zmýlit instagramovými vyretušovanými fotografiemi, kde se navíc velmi často ukazují lidé, kteří za sebou mají několik kosmetických procedur, avšak tvrdí, že vše na jejich těle je přirozené. Pomoci si k vyššímu sebevědomí může být prospěšné, avšak ještě lepší je vybudovat sebedůvěru a lásku k sobě zevnitř a vnějšek již upravovat pouze jako určitý bonus.

Zkuste s tím pracovat

Pro některé jedince může být holá hlava anebo vlasy střižené úplně nakrátko působivým módním doplňkem zdůrazňujícím strukturu obličeje a hlavy. Nabízí se také příležitost vyzkoušet různé pokrývky hlavy, paruky v různých stylech anebo jiné doplňky, které k tomuto stylu prostě sednou. Řídnoucím vlasům dále může pomoci vhodný sestřih či účes, díky kterým se dá tento nedostatek úspěšně zakamuflovat. Nebojte se být kreativní a výrazní – ani s menším počtem vlasů se nemusíte schovávat do kouta nebo se dokonce za svůj vzhled stydět.

Vyzdvihněte své přednosti

Přestaňte si na chvíli v zrcadle zkoumat ustupující vlasovou linii anebo řešit počet vlasů zachycených na kartáči po česání. Zaměřte se na to, co je na vás atraktivní, krásné a zajímavé. Pokud máte pěknou postavu, zdůrazněte ji slušivým outfitem, půvabné ruce ozdobí pěkné hodinky nebo šperk, hluboké oči vyniknou v módních brýlích a u žen s vhodným líčením nebo prodlouženými řasami.

Možností je spousta, jde jen o to, na co jste zvyklí se soustředit. Sami velmi rychle zjistíte, že rozhodně máte co „prodat“ a že prořídlých vlasů si pak nikdo ani nevšimne.

Podívejte se kolem sebe

Problémům s vlasy čelí skutečně velký počet lidí, včetně známých hvězd. Nicméně uměním je naučit se pracovat s tím, co máte, vyzařovat sebevědomí, vhodně nedostatek kompenzovat – v tom spočívá úspěch lidí například z filmového průmyslu, kterým příroda v určitém ohledu mnoho nenadělila. Není nutné se vzdávat, protože nejsme perfektní, nedokonalosti jsou zajímavým důkazem našeho lidství a naší autenticity. Nemějte také strach zeptat se ve svém okolí, jak nedostatek vlasů řeší ostatní a svěřte se jim se svými pocity.